Rusztowania modułowe Layher Allround

zadzwoń 692 154 996

projektowanie rusztowań - Planowanie inwestycji

   Projektowanie rusztowania polega na podziale długości pól do zarusztowania na rzucie obiektu, obudowaniu ewentualnych wnęk oraz zaprojektowaniu prawidłowej konstrukcji nośnej rusztowania, stosując odpowiednią w tym zakresie wiedzę inżynierską. Wykonujemy najróżniejsze układy rusztowań – od nieskomplikowanych rusztowań fasadowych, przez wielopłaszczyznowe rusztowania przestrzenne, kończąc na nietypowych realizacjach obiektów okrągłych. Proponowany przez nas system rusztowania modułowego Layher Allround, posiada szerokie spektrum możliwości projektowych. To dzięki niemu, jesteśmy w stanie dostosować rusztowanie do dowolnego obiektu. Planowanie obejmuje także szacowanie i wycenę, dzięki czemu możemy zapewnić wysoką jakość oferowanych usług.

Montaż, demontaż, przebudowa, dzierżawa rusztowań

    Oferujemy bezpieczny montaż, demontaż oraz przestawienie w trakcie eksploatacji wykonywanych przez nas rusztowań. Każde zlecenie montażu rusztowania realizowane jest przez wykwalifikowaną kadrę monterów i wykonywane zgodnie z instrukcją montażu oraz sztuką budowlaną. W ramach kompleksowej usługi zapewniamy transport do i z miejsca eksploatacji wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem rusztowań na miejscu wybudowy. Oferujemy dzierżawę systemu rusztowania modułowego Layher Allround, godną zaufania konstrukcję z pełnym BHP dla użytkowników. Wynajmowany zestaw spełnia wszystkie wymagania dotyczące wydajności, bezpieczeństwa oraz niezawodności. Materiał, z którego wykonano sprzęt firmy Layher, posiada certyfikaty DIN i ISO potwierdzające wyjątkową jakość produktu, dodatkowo popartą licznymi tytułami uznania.

 Rusztowanie modułowe Layher Allround

    Rusztowanie modułowe Layher Allround to system nieograniczonych możliwości, który pozwala na aranżowanie najbardziej złożonych konstrukcji. System Allround jest wzorcem rusztowania przestrzennego, którego szybka i bezśrubowa technika montażu polega na zamknięciu klina i rozety pod dowolnym kątem. Główną zaletą systemu Layher Allround jest spełnianie wygórowanych wymagań co do nośności konstrukcji i krótkiego czasu montażu rusztowania. Zastosowanie techniki Allround to świadomy wybór ekonomicznego rozwiązania.

    Wśród podstawowych elementów konstrukcyjnych rusztowania modułowego Layher Allround znajdują się stojaki, czyli pionowe rury stalowe z rozetami co 0,5 m, które umożliwiają wykonanie nawet 8 połączeń w jednym węźle, rygle poziome, stężenia pionowe i poziome z głowicami klinowymi. Rusztowania modułowe Allround firmy Layher bardzo często wykorzystuje się na współczesnych placach budowy. Znajdują zastosowanie jako przejście nad wykopem, rusztowanie do prac betoniarskich i zbrojeniowych (bez konieczności kotwienia), czy też rusztowania pod banery reklamowe. Inne warianty zastosowania to rusztowania fasadowe, schodnie, wieże podporowe, rusztowania wiszące, wieże przejezdne, przejścia i zadaszenia tymczasowe, rusztowania inżynierskie, rusztowania przemysłowe, trybuny i sceny.

    Tradycyjna technika montażu konstrukcji rusztowań rurowo-złączkowych ustępuje miejsca technice połączeń klinowych w logicznej kolejności, dającej najkrótsze czasy montażu i demontażu. Rusztowania Allround posiadają ogromną możliwość dopasowania do najbardziej skomplikowanych kształtów, tworzą dowolne  struktury przestrzenne. Czas montażu rusztowania modułowego jest prawie 4 razy krótszy od czasu montażu rusztowania rurowego, zatem wybór systemu Allround to oszczędność aż 70% czasu. To wszystko przyczynia się do wyraźnie niższych kosztów pracy i transportu, oraz mniejszego zapotrzebowania na materiał. Tak więc wybór oferowanego przez nas sytemu Layher Allround to maksymalne bezpieczeństwo.